شرکتهای بیمه از ابتدای اسفند ماه سال جاری رسیدگی به نسخ الکترونیک دارویی، را در دستور کار خود قرار می‌دهند

07 اسفند 1402
شناسه : 764
منبع:

به گزارش اینشورتک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، محمود حق وردیلو با اعلام این خبر گفت: علیرغم باقی ماندن برخی از مشکلات محتوایی مرتبط با اطلاعات نسخ الکترونیک دارویی ارسال شده از سوی بیمه گران پایه و وزارت بهداشت، اعم از برخی مغایرتهای جدی بین مبلغ فاکتور ارائه شده به بیمه شدگان توسط داروخانه با مبلغ اعلام شده در سند الکترونیک، عدم ثبت کامل اقلام تحویلی به بیمار و …، شرکتهای بیمه تکمیلی جهت رفاه حال بیمه شدگان و کمک به اجرایی شدن کامل طرح ملی سلامت الکترونیک، آمادگی خود را برای اجرایی نمودن طرح اعلام کردند.
شرکتهای بیمه تکمیلی برای حذف کاغذ از فرآیند رسیدگی به نسخ الکترونیک دارویی از ابتدای اسفندماه سال جاری ، نسخ دارویی را بدون دریافت اسناد فیزیکی پذیرش می کنند.

وی در جلسه همفکری که با حضور معاونین فنی، مدیران فناوری اطلاعات شرکتهای بیمه تکمیلی، معاون نظارت و رئیس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی تشکیل شد، نحوه اجرایی شدن طرح و ارایه راهکارهای جایگزین برای مشکلات موجود را به بحث و بررسی گذاشت.
همچنین در پایان این نشست، مقرر شد شرکتهای بیمه از ابتدای اسفند ماه سال جاری رسیدگی به نسخ الکترونیک دارویی، بدون نیاز به دریافت اسناد کاغذی را در دستور کار خود قرار دهند.
معاون نظارت بیمه مرکزی افزود:در این راستا شرکت ها با اتکا بر صحت محتوای ارسالی از سمت بیمه گران پایه و با رعایت شروط ذیل، نسخ الکترونیک دارویی دریافتی را ملاک عمل قرار خواهند داد و برای رسیدگی نیازی به مراجعه فرد (جهت ارائه کد رهگیری نسخه الکترونیک، ارائه اسناد کاغذی،…) نبوده و به محض دریافت نسخه الکترونیک توسط شرکت، فرآیند رسیدگی و پرداخت باید آغاز شود.
همچنین شرکت های بیمه مجاز به مطالبه مدرک، فاکتور کاغذی، عکس و … و یا بارگذاری آنها از طریق اپلیکیشن نیستند و تمامی مراکز موظف به استقرار نرم افزار برای انجام کامل فرآیند رسیدگی تا پرداخت نسخ دارویی در زیرمجموعه خود می باشند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4