سرمایه‌گذاری جهانی اینشورتک در سه ماهه سوم سال 2023 چگونه پیش رفت؟

28 آبان 1402
شناسه : 661
منبع:

به گزارش ریسک‌نیوز و بر اساس آخرین گزارش جهانی اینشورتک گالاگر ری، تامین مالی جدید در بخش جهانی اینشورتک به 1/1 میلیارد دلار در سه ماهه سوم سال 2023  رسید که این امر عمدتاً ناشی از افزایش 5/25  درصدی سه ماهه در سرمایه گذاری اینشورتک‌های P&C  بوده است. همچنین، تعداد معاملات اینشورتک از 97 در سه ماهه دوم به 119 در سه ماهه سوم افزایش یافت که بیشترین میزان از سه ماهه سوم 2022 بود.

در این میان، بیمه‌گران اتکایی هم از قافله عقب نمانده‌اند و 34 سرمایه گذاری اینشورتکی انجام داده‌اند که اکثر آن ها در رده مراحل اولیه (8/61 درصد) قرار گرفتند.

دکتر اندرو جانستون، رئیس جهانی اینشورتک گالاگرری در این زمینه گفته است: «ما همچنان به حرکت در نقطه عطف حیاتی اینشورتک جهانی ادامه داده و از فاز یک یعنی «آزمایش» به فاز دوم که بر نتایج تجاری پایدار و سودآور از طریق دقت و نه حجم متمرکز است، می‌رویم. سه ماهه سوم نمونه‌ های بسیار قابل تاملی را در اختیار ما قرار داد که این تغییر در سطح شرکت‌ ها چه برای اینشورتک‌ها و چه برای سرمایه‌گذاران مشهود بود».

جانستون ادامه داد: «با این حال، واضح است که حقایق دردناکی در نتیجه مستقیم درس‌‌هایی که در مرحله اول آموخته نشده‌‌اند، آشکار می ‌شوند، از جمله اینکه سرمایه چگونه جمع‌‌آوری شده، از چه کسی و با چه ارزش ‌گذاری‌‌هایی و نحوه مدیریت و مصرف آن چگونه بوده است. با وجود پشتیبانان ثروتمندی که چک‌های هنگفتی صادر می‌کنند، اینشورتک‌ها می‌تواند اهمیت نسبت‌های خسارت یا حفظ مشتری را نادیده بگیرد.

آن ها (و سرمایه‌گذارانشان) می‌ توانند در عوض بر معیارهایی مانند رشد و واگرایی تمرکز کنند و درس‌‌های بسیار مهمی را که در نهایت برای بقا باید آموخت، نادیده بگیرند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، فناوری و تازه واردان می توانند نقش مهمی در حفظ و تقویت ارزش بیمه اتکایی ایفا کنند. به عنوان مثال، اینشورتک‌ها در فاز دو می‌تواند از انتخاب ریسک بهتر، بهینه ‌سازی پورتفولیو، استفاده از داده‌های مرتبط و تعامل با مصرف‌‌کنندگان بومی دیجیتال پشتیبانی کند.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4