آشنایی با ۱۰ شرکت برتر بیمه جعبه سیاه

20 آبان 1402
شناسه : 632
منبع:

رانندگی برای رانندگان تازه‌کار و جوانان بیش از پیش پرهزینه به حساب می‌آید. از آن‌رو که، حق بیمه برای جوانان بالاتر محاسبه می‌شود زیرا از نظر آماری احتمال تصادف رانندگی آن‌ها بیشتر است. 25 درصد مطالبات خسارت از سوی رانندگان زیر 25 سال درخواست می‌شود. در این بین، بیمه جعبه سیاه به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بر رانندگان نظارت کنند و مبلغ تمدید بیمه‌نامه آن‌ها را بر اساس معیارهایی تنظیم کنند.

بیمه جعبه سیاه چیست؟

بیمه جعبه سیاه که به آن بیمه تله‌ماتیک نیز گفته می‌شود، نوعی بیمه اتومبیل است که از فناوری برای ردیابی و ثبت نحوه رانندگی بیمه‌گذار استفاده می‌کند. هدف این است که حق بیمه راننده بر اساس رفتار ایمن یا خطرناک وی هنگام رانندگی محاسبه شود.

به عنوان مثال، برخی از بیمه‌گران بیمه‌نامه‌های پرداخت مبتنی بر رانندگی (PAYD)[1] یا بیمه‌های مبتنی بر استفاده (UBI)[2] را ارائه می‌کنند. در یک بیمه‌نامه متعارف اتومبیل، رانندگان معمولاً حق بیمه ثابتی می‌پردازند که تا حدی بر اساس مسافت مورد انتظار در یک دوره معین (مثلاً شش ماهه) تعیین می‌شود. در مقابل، با یک بیمه‌نامه PAYD، راننده فقط به ازای مسافتی که واقعاً رانندگی کرده است، حق بیمه پرداخت می‌کند. با استفاده از ابزار یا اپلیکیشن جعبه سیاه بیمه‌گر می‌تواند این موضوع را پیگیری کند.

سایر بیمه‌گران از این فناوری عمدتاً برای ارزیابی میزان ریسک یک راننده خاص استفاده می‌کنند. آن‌ها ممکن است بخشی از حق بیمه را به عنوان بازپرداخت به رانندگان ایمن بازگردانند، پاداش برای مسافت پیموده شده در نظر بگیرند یا بیمه‌نامه را با نرخ کمتری تمدید کنند.

در این‌جا نگاهی به 10 بیمه‌نامه جعبه سیاه می‌اندازیم که رانندگی را برای رانندگان ایمن‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند.

۱۰. Insure The Box

پس از اینکه مشتری مسافت پیموده شده سالانه خود را تعیین کرد، جعبه سیاه در اندازه جیبی توسط نصاب بر روی اتومبیل نصب می‌شود. دستگاه Insure The Box رانندگان را از نظر سرعت و سایر عادات رانندگی ایمن ردیابی و ارزیابی می‌کند، رانندگی مطابق معیارهای بیمه‌گر، پاداش و تخفیف تمدید را برای مشتریان به ارمغان می‌آورد. رانندگان می‌توانند پاداش خود را از طریق پورتال آنلاین مشاهده کنند.

 

  1. Carrot

Carrot طیف وسیعی از بیمه‌نامه‌ها را ارائه می‌دهد که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها در میان رانندگان تازه‌کار، New Driver است. این بیمه‌نامه رانندگی شما را در قالب طیفی از رنگ‌ها امتیازبندی می‌کند و در ازای امتیاز سبز، مشتریان می‌توانند پاداش‌های هفتگی به‌صورت Carrot Point دریافت کنند. نصب جعبه سیاه توسط شرکت انجام شده و کاملا رایگان است.

 

  1. مایل‌های هوشمند Hastings

بیمه‌نامه مایل‌های هوشمند Hasting از تله‌ماتیک برای جمع‌آوری داده‌ها در مورد نحوه رانندگی بیمه‌شوندگان استفاده می‌کند، این فناوری مشابهی است که در تلفن‌های همراه و ناوبری ماهواره‌ای استفاده می‌شود. این جعبه سیاه، میزان سرعت، شتاب، مکان و زمان رانندگی شما را ثبت می‌کند. با این اطلاعات، مشتریان در راستای استاندارد رانندگی ایمن رتبه‌بندی می‌شوند. اطلاعات و رتبه‌بندی جمع‌آوری شده برای محاسبه قیمت بیمه‌نامه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

  1. Bell

بیمه‌نامه Plug and Drive توسط Bell، دارای یک دستگاه جعبه سیاه است که به شارژر 12 ولتی داخل اتومبیل وصل می‌شود، سپس به منظور محاسبه تخفیف سال بعد، نظارت و ردیابی مربوطه را انجام می‌دهد. این بیمه‌نامه برخلاف برخی دیگر، مشمول مقررات رفت‌و‌آمد نمی‌شود و فقط باید برای یک دوره ۶ ماهه استفاده شود تا بتوان از تخفیف‌ها استفاده کرد.

 

  1. رانندگان جوان Co-op

جعبه سیاه رانندگان جوانCo-op  توسط یک مهندس در زمان و مکان مورد نظر مشتری به صورت رایگان نصب می‌شود. این جعبه سیاه قادر به نظارت بر رانندگی مشتریان است و می‌تواند در داشبورد راننده به صورت آنلاین نیز مشاهده شود، جعبه سیاه همچنین می‌تواند خودرو را در صورت به سرقت رفتن، ردیابی کند.Co-op  همچنین برای اینکه به سایر رانندگان نشان بدهد ماشین شما توسط جعبه سیاه نظارت می‌شود، یک پلاک یا برچسب "T" نیز ارائه می‌دهد.

 

  1. بیمه جعبه سیاه Tesco

این بیمه جعبه سیاه ارائه شده توسط Tesco، به مشتریان در ازای مسافت پیموده شده با رانندگی ایمن پاداش می‌دهد. مشتریان می‌توانند نحوه رانندگی و پاداش‌های خود را به صورت آنلاین از طریق پورتال بررسی کنند و همچنین مسافت اضافی تحت پوشش نیز خریداری کنند. علاوه بر این‌ها، جعبه سیاه Tesco دارای یک هشدار تصادف است که ضربه شدید را حس می‌کند و می‌تواند در صورت لزوم با خدمات اضطراری تماس بگیرد. از سوی دیگر، برای دارندگان کارت باشگاه مشتریان (ClubCard) در صورت تمدید تخفیفاتی درنظر گرفته شده است.

 

  1. بیمه جعبه سیاه RAC

بیمه جعبه سیاه RAC با نصب رایگان هیچ مقررات و محدودیتی برای رفت‌و‌آمد ندارد و تا زمانی که مشتریان مطابق استانداردهای ایمنی رانندگی می‌کنند، هنگام تمدید بیمه‌نامه مشمول تخفیف می‌شوند. اپلیکیشن بیمهRAC  امتیاز‌ها را بر مبنای 100 محاسبه می‌کند و نکات و توصیه‌هایی را در مورد چگونگی بهبود امتیاز نیز به رانندگان ارائه می‌دهد.

 

  1. جعبه کوچک Admiral

جعبه کوچکAdmiral  یک دستگاه تله‌ماتیک در اندازه موبایل است که میزان ایمنی رانندگی شما را اندازه‌گیری می‌کند. مشتریان در سر پیچ‌های پرخطر، تعطیلات، سفرها و در طول روز نظارت کامل می‌شوند، همه این عوامل مقدار پس‌انداز شما را برای سال بعد تعیین می‌کنند.

 

  1. Direct Line DrivePlus

این بیمه‌نامه توسط Direct Line یک پوشش جامع است که با استفاده از تله‌ماتیک به رانندگان جوان اجازه می‌دهد با هزینه کمتر بیمه شوند. DrivePlus رانندگان را از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه نظارت می‌کند که قابلیت بازبینی در همان مکان را نیز دارد. Direct Line DriveSure فقط برای مشتریانی با گوشی‌های اپل یا اندروید و با محدودیت زیر 26 سال در دسترس است.

 

  1. چرچیل DriveSure

DriveSure ارائه شده توسط چرچیل بیمه‌نامه دیگری است که از تله‌ماتیک تلفن همراه برای نظارت بر ایمنی رانندگان استفاده می‌کند. در این طرح، بیمه‌گذاران بر اساس پنج عامل مختلف از 100 امتیاز کسب می‌کنند: زمان روز، خطرات جاده‌ای، استفاده از تلفن همراه، سرعت و رانندگی ایمن. هر چه میانگین امتیاز به 100 نزدیک‌تر باشد در هنگام تمدید، تخفیف بیشتری دریافت می‌کنند.

 

[1] pay-as-you-drive

[2] usage-based insurance

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4