شرکت های بیمه باید تغییرات نوآورانه را اجرایی کنند

10 اردیبهشت 1403
شناسه : 823
منبع:

به گزارش اینشورتک، علی بنیادی نائینی، عضو هیات عامل و معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در گفت‌وگویی بیان کرد:گاهی گفته می‌شود که چرا بیمه مرکزی بحث های نوآوری در صنعت بیمه را به صورت ابلاغی و دستورالعملی انجام نمی دهد. نوآوری موضوع بسیار مهمی بوده که اگر شرکت بیمه به این موضوع توجه نکنند و با استفاده از رویکردهای سنتی در زمینه‌ی بیمه، امروز و فردا دوام می آورند.

نسل جدید مشتریان صنعت بیمه نیازهایی دارد که اگر صنعت بیمه بخواهد در چارچوب‌های روش های سنتی خود عمل کند به تدریج منسوخ خواهدشد.

وی افزود: در حوزه رقابت، حتماً شرکت های بیمه باید تغییرات نوآورانه را اجرایی کنند، تجربه برخی از شرکت‌های بیمه ایران نشان می‌دهد که این فرهنگ نوآوری را داخل خود ایجاد کرده‌اند و اقدامات موثری انجام داده‌اند که این اقدامات به عنوان یک معیار خوب برای توسعه صنعت بیمه تلقی می‌شود.

یکی از دلایل اصلی این است که صنعتگران فناور خارج از صنعت بیمه را باید با ظرفیت های صنعت بیمه آشنا کرده و از شرکت‌های استارتاپ کوچک حمایت کنیم.

این اتفاقات، که پس از یکدیگر رخ می دهند، به بیمه مرکزی این امکان را می‌دهند که شرکت‌ها را از منظر فناوری و توسعه رتبه‌بندی کند.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4