از سوی بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه:

کارگاه آموزشی بازنگری آیین نامه سرمایه گذاری موسسات بیمه برگزار شد

23 آبان 1402
شناسه : 654
منبع:
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، این کارگاه با حضور معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی و مشاور وزیر اقتصاد در امور دانش بنیان و بیش‌ از ۷۰ نفر از مدیران و کارشناسان سرمایه گذاری شرکت های بیمه در پژوهشکده بیمه برگزار شد؛ برای اولین بار و از سوی معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی با هدف آشنایی بیشتر مدیران سرمایه گذاری شرکت های بیمه با جزئیات و تغییرات این آیین نامه برگزار شد.
آیین‌نامه‌ای که نسبت به آیین‌نامه قبلی دچار تغییرات بنیادین شده و حرف از بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوران بیمه هم در آن به میان آمده است.

بنابر این گزارش حسن رضا عباسیان فر مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی و مریم بیدار نیا رئیس اداره نظارت بر صورت های مالی و توانگری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مدرسین این کارگاه به ارائه اهداف و ضرورت های اصلاح آیین نامه سرمایه گذاری موسسات بیمه شماره ۹۷ پرداختند.
همچنین ارائه وضعیت موجود در خصوص مغایرت های سرمایه گذاری شرکت های بیمه در انطباق با آیین نامه شماره ۹۷، مقایسه تطبیق آیین نامه جدید سرمایه گذاری موسسات بیمه شماره ۱۰۴ و آیین نامه شماره ۹۷ و فرصت ها و ظرفیت های موجود در آیین نامه جدید از دیگر محورهای آموزشی این کارگاه بود.
در این کارگاه آموزشی دکتر آل احمد و میدان لو از مدیران معاونت علمی ریاست جمهوری نیز حضور داشتند و به طرح مواردی در خصوص تاسیس شرکت های پژوهش فناوری در حوزه بیمه محصولات دانش بنیان پرداختند و پاسخگوی سوالات شرکت کنندگان بودند.
شایان ذکر است، به شرکت کنندگان این دوره گواهی نامه حضور از سوی پژوهشکده بیمه اعطا شد.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4