رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

پیش قدمی صنعت بیمه برای استفاده از ظرفیت های اکوسیستم نوآوری قابل تقدیر است.

23 آبان 1402
شناسه : 653
منبع:
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر خیاطیان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ضمن استقبال از برگزاری این نشست گفت: 
صنعت بیمه می تواند در راستای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مصوب سال 1389  تحولی در پوشش بیمه‌ای برای کاهش خطرپذیری محصولات دانش بنیان ایجاد کند.
دکتر محمدصادق خیاطیان در اولین نشست راهبردی و تخصصی فعالان حوزه اینشورتک در صنعت بیمه، استفاده از ظرفیت اکوسیستم نوآوری برای توسعه صنعت بیمه را ضروری دانست.

دکتر خیاطیان در ادامه بر تنظیم گری مشارکتی به واسطه فعالان حوزه فناوری و نوآوری تاکید کرد و گفت:
فعالان و گروه‌های مختلف صنعت بیمه جمع شوند و به عنوان ذینفع واحد در حوزه توسعه فناوری در بیمه مشارکت کنند. ما نیز آمادگی داریم با ایجاد صندوق پژوهش و فناوری در صنعت بیمه، به توسعه و تحول کسب و کار بیمه ای کمک کنیم.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری همچنین از تضمین سرمایه گذاری صنعت بیمه در فناوری های نوین خبر داد و گفت: این صندوق در راستای نقش حمایتی خود ، سرمایه اولیه شرکت های بیمه برای سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان را تضمین می کند.
وی در پایان از مشوق های مالیاتی که در قانون جهش تولید دانش‌بنیان برای صنایع دیده شده به عنوان فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اعلام کرد و گفت: شرکت‌های بیمه می‌توانند با سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری، از امتیاز اعتبار مالیاتی برخوردار شوند.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4