رئیس کل بیمه مرکزی در نشست هم‌اندیشی فعالان اینشورتک اعلام کرد:

آیین‌نامه اینشورتک برای حضور موثرتر شرکت‌های فناور در صنعت بیمه تدوین می‌شود

23 آبان 1402
شناسه : 652
منبع:
نخستین نشست راهبردی و تخصصی فعالان حوزه اینشورتک در صنعت بیمه به همت معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی برای اولین بار در صنعت بیمه و با حضور رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، رئیس و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌ جمهوری، برخی از مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالان حوزه فناوری در بیمه مرکزی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دکتر استادهاشمی رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این خبر گفت صنعت بیمه راه نوینی را آغاز کرده که امیدوارم با راه اندازی سندباکس و تدوین آئین‌نامه اینشورتک گامی موثر در پیشبرد اهداف توسعه فناوری و نوآوری در صنعت بیمه برداریم.
رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه بر الزام پیوست فناوری اطلاعات برای آیین‌نامه‌های جدید بیمه‌ای تاکید کرد و گفت: بیمه مرکزی در خصوص تدوین و اصلاح آیین‌نامه‌ها رویکرد جدیدی اتخاذ کرده و در صدد است با اشتراک گذاری پیش نویس آیین‌نامه‌ها در پرتال بیمه مرکزی از نظرات فعالان این حوزه نیز بهره مند شود.
رئیس شورایعالی بیمه همچنین با اشاره به دیتاسنتر بیمه مرکزی گفت: علاوه بر حفظ امنیت داده های موجود در صنعت بیمه، از طریق این دیتاسنتر امکان به اشتراک‌گذاری و تبادل داده نیز فراهم شده است و باید بتوانیم از داده سایر نهادها همچون نیروی انتظامی و وزارت بهداشت نیز استفاده کنیم.
دکتر استادهاشمی بر عزم و اراده جدی بیمه مرکزی در بکارگیری نوآوری و فناوری در کل فرآیند بیمه ای تاکید کرد و گفت: در این خصوص با اصلاح آیین نامه سرمایه گذاری، طرح های تشویقی برای سرمایه گذاری شرکت های بیمه در این حوزه دیده شده است.
دکتر علی بنیادی نایینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی هم به عنوان متولی این نشست گفت: معاونت طرح و توسعه، با برگزاری پویش فناورانه سه‌شنبه‌های نوآورانه، فضایی برای عرضه و تقاضا میان اکوسیستم نوآوری و صنعت بیمه را فراهم کرد که نتایج خوبی را نیز به همراه داشت.
همچنین وی از حرکت به سمت خود تنظیم گری و رگولاتوری خبر داد و گفت: شرکت های بیمه نیز باید با تقویت زیرساخت های فناوری خود در مسیر خودکنترلی قرار گیرند.
شایان ذکر است که در این نشست،برخی از فعالان حوزه نوآوری متشکل از استارتاپ های حوزه فروش، ارزیابی ریسک و ارزیابی خسارت، تعدادی از مدیران معاونت علمی و فناوری، برخی از مدیران عامل شرکت های بیمه، نمایندگان شرکتهای کُر بیمه‌ای، نمایندگان انجمن اینشورتک در طول ۳.۵ ساعت با بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص آخرین ظرفیت ها و توانمندیهای موجود، تدوین نقشه راه صنعت بیمه در حوزه فناوری و نوآوری، بررسی آیین‌نامه اینشورتک و ظرفیت‌های نهادهای مرتبط با فناوری و نوآوری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4