کافه اینشورتک هفتم با محوریت تکافل در پلنت برگزار شد

20 شهریور 1402
شناسه : 615
منبع:

تکافل چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ سازوکار پوشش ریسک آن چیست؟ فناوری می‌تواند چه نقشی در آن داشته باشد؟

اینها سوالاتی هستند که این روزها ذهن بسیاری از فعالان صنعت بیمه را به خود مشغول کرده‌اند و کمتر منبعی برای پاسخ به این سوالات وجود دارد. بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه بیش از یک سال است که تمرکز زیادی روی موضوع تکافل و راه‌اندازی آن در ایران داشته‌اند، اما ابعاد مختلف آن همچنان برای بسیاری از اهالی صنعت بیمه ناشناخته مانده است.

به همین دلیل، مرکز نوآفرینی بیمه و مالی پلنت، در راستای ماموریت خود جهت حمایت از نوآوری در صنعت بیمه و با توجه به نوآورانه بودن محصولات تکافل در ایران، هفتمین رویداد کافه اینشورتک خود را به موضوع تکافل اختصاص داد. در این رویداد که روز گذشته در سالن اجتماعات پلنت برگزار شد، با حضور ویژه فاطمه آزادبخت (عضو هیات علمی پژوهشکده بیمه و پژوهشگر حوزه تکافل) و مریم مطوف (منتور پلنت و خبره تکافل)، سازوکار تکافل تا حدودی تبیین شد و به بسیاری از سوالات و ابهامات شرکت‌کنندگان در کافه، پاسخ داده شد.

شایان ذکر است که رویداد کافه اینشورتک، هر چند هفته یکبار با تم موضوعی مرتبط با یکی از حوزه‌های نوآوری و فناوری در بیمه، در فضایی غیررسمی برگزار می‌شود و در آن همه شرکت‌کنندگان فرصت دارند که نظرات، دیدگاه‌ها و سوالات خودر ا مطرح کنند و در بحث‌ها مشارکت داشته باشند.

 

 

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4