معرفی اولین هوش مصنوعی که به طور خاص برای صنعت بیمه طراحی شده است

20 خرداد 1402
شناسه : 577
منبع:

پلتفرم هوش مصنوعی شرکت Simplifai به تازگی یک راه‌حل سفارشی هوش‌مصنوعی برای صنعت بیمه به نام InsuranceGPT را راه‌اندازی کرده است. این شرکت ادعا می‌کند که InsuranceGPT اولین ابزار GPT سفارشی است که به طور خاص برای بخش بیمه ساخته شده است.12

 Simplifai، یک شرکت مستقر در نروژ است که در سال 2017 تأسیس شده است. این شرکت پیش از این یک پلتفرم اتوماسیون هوش مصنوعی کاربر پسند طراحی کرده بود که پایه و اساس عرضه راه‌حل‌های مختلفی از جمله بایگانی، رسیدگی به دعاوی خسارت، رسیدگی به اسناد، وصول مطالبات و خدمات مشتری را شامل می‌شود. این شرکت با گسترش دفاتری در سراسر دنیا از جمله هند، هلند، سوئد و اوکراین، نفوذ و عملیات خود را در سطح جهانی گسترش داده است.

InsuranceGPT به عنوان پاسخی به نیاز روزافزون صنعت بیمه برای استفاده موثر از هوش مصنوعی خلق شده است. هدف از ایجاد آن رفع ناکارآمدی در ارتباط بین بیمه‌گران و مشتریانشان با ارائه پاسخ‌های سریع، مختصر و دقیق از طریق هوش مصنوعی مولد در یک چارچوب امن است.

این GPT مختص بیمه به عنوان اولین مدل زبانی بزرگ (LLM[1]) به طور خاص در مورد اطلاعات مربوط به بخش بیمه آموزش دیده است. بر خلاف سایر ارائه‌دهندگانی که LLMهای عمومی مانند ChatGPT یا Google Bard را ایجاد کرده‌اند، Simplifai تضمین می‌کند که LLM آن با نیازهای منحصر به فرد صنعت بیمه مطابقت دارد.

این محصول دارای مزایای متعددی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها سازگاری آن با اکوسیستم‌های موجود است. InsuranceGPT می‌تواند به طور یکپارچه با خدمات شخص ثالث مانند Salesforce و Hubspot و دیگر پلتفرم‌ها برای مدیریت دعاوی خسارت ادغام شود. امنیت نیز یک اولویت کلیدی برای Simplifai است و تعهد این شرکت به حفظ حریم خصوصی وکنترل دقیق داده‌ها در LLM به طور خاص منعکس شده است. علاوه بر این، مدل بدون کد Simplifai یکپارچه‌سازی بدون دردسری را حتی بدون نیاز به تخصص فنی نوید می‌دهد و به این صورت کارایی و سرعت استفاده از آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Simplifai، با تأمل در مورد راه‌اندازی این تکنولوژی می‌گوید: «پتانسیل ارائه شده توسط هوش مصنوعی مولد باورنکردنی است. InsuranceGPT به ما این امکان را می‌دهد که فعالیت کارمندان و مشتریان خود را نیز کارآمدتر و مؤثرتر کنیم و در عین حال تعهد خود را به حفظ حریم خصوصی و امنیت حفظ کنیم.»

 

 

 

[1] Large Language Model مدل‌های زبانی وسیع با مقادیر انبوهی از داده‌ها آموزش می‌بینند تا به طور دقیق، کلمه قرار گرفته درون یک جمله را پیش‌بینی کنند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4